The Dark Hedges

The Dark Hedges traktuję zawsze jako głęboką podróż w zakątki mojej wyobraźni, jako połączenie dwóch światów, tego rzeczywistego i tego wyimaginowanego. Z wielkim sentymentem wracam do chwil, gdy mogłem być sam w tym magicznym miejscu, wpatrując się w tunel utworzony przez ponad trzystuletnie drzewa.

To miejsce o poranku zawsze było niesamowitym widokiem, dającym mi dużo pozytywnej energii. Obecnie „Dark Hedges” bardzo się zmieniło. Z wielkim smutkiem obserwuję jak kolejna wichura i silne wiatry nawiedzają wyspę i powalają kolejne drzewa.  Widzę, jak to piękno przemija, umiera; pozostają wspomnienia utrwalone na fotografiach.

zapraszamy na wystawę

The Dark Hedges, Irlandia Północna, styczeń 2011
autor

Paweł Klarecki

Rocznik 82. Urodził się w Wieluniu, na stałe mieszka w Chorzowie. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów fotografii, m.in. WKF – National Geographic Polska, Landscape Photographer of The Year UK i wielu innych.  Jego zdjęcia były publikowane w magazynach na całym Świecie, w swoim dorobku ma również indywidualną wystawę fotografii  „W Otchłani Krajobrazu” w Krakowie oraz wystawę „North Breath” w Poznaniu. Fotografował m.in. na Islandii,  w Norwegii, USA, Włoszech, UK, Irlandii. Od wielu lat związany z PokochajFotografie.pl. Autor warsztatów fotografii pejzażowej prowadzonych na całym Świecie. Uwielbia techniki długich ekspozycji, dlatego jego plecak wypchany jest filtrami szarymi. Ma słabość również do obiektywów szerokokątnych. Jego pasja jest mocno zakorzeniona w jego duszy. Za cel stawia sobie dążenie do pokazywania unikalnych momentów, które generują wyjątkowość i magię. Uwielbia pokazywać nastroje natury poprzez kolory i światło. Więcej na stronie  pawelklarecki.pl/