Mandinga Azul

Fotografia przedstawia członków popularnych grup Mandinga podczas karnawału w Mindelo. Mandinkowie, pochodzący z różncych krajów Zachodniej Afryki, ubierają się jak wojownicy, nawiązując w ten sposób do swoich przodków. Niektóre grupy smarują ciała olejem i smołą, inne malują się na niebiesko, noszą słomiane spódnice i wymachują bronią. Ich pochód przyciąga tłumy widzów, tworząc unikalną i zabawną atmosferę karnawału.

Choć karnawał w Mindelo różni się od tych w Rio de Janeiro i Salvadorze da Bahia pod względem skali, to jego atmosfera i feria barw są niezrównane, a miejscowi serdecznie zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania.

zapraszamy na wystawę

Anna Kanabaj

Fotografia jest dla mnie radością, samotnią oraz formą terapii. Kiedy biorę aparat, uciekam od codziennej rzeczywistości do świata magii stworzonego i widzianego przeze mnie. Raz jest to próba ukazania piękna świata, innym razem jest to próba ukazania niedoskonałości tego, co powinno być doskonałe. To próba pokazania, co mnie zachwyca, co w danym momencie uważam za interesujące, co mnie śmieszy lub przeraża. Lubię te dni, gdy zatrzymuję chwile, aby móc do nich wracać latami.