niepowtarzalność

W dobie fotografii cyfrowej coraz częściej szukam rozwiązań, które bliskie są dawnej fotografii analogowej, a nawet malarstwu. Ta fotografia powstała, bo ciekawiło mnie, co wyniknie z połączenia kilku zdjęć, które w swej pierwotnej postaci są bardzo oczywiste i rozpoznawalne.

Ten obraz jest w pewnym sensie unikalny, ponieważ nie jestem i nie będę w stanie powtórzyć procesu jego powstawania. Nie zapisywałem bowiem w trakcie tworzenia ani składników obrazu, ani proporcji w jakich je mieszałem. To nie lenistwo, lecz świadomy wybór. Chciałem w ten sposób sprawić, by ten cyfrowy zapis miał w sobie coś ze świata analogowego – niepowtarzalność.

zapraszamy na wystawę

niepowtarzalność
autor

Ryszard Filipowicz

Fotografią zajmuję się od 2005 roku. Zaczynałem od fotografii reklamowej i chyba dlatego w moich fotografiach pokazuję ładniejszą stronę naszej rzeczywistości. Mój sposób patrzenia na świat przez obiektyw aparatu kształtowali między innymi: Tomasz Tomaszewski, Leszek Szurkowski, Ernesto Bazan, Michał Mrozek, Jacek Poręba i wielu innych, znakomitych fotografów, którzy inspirowali mnie i uczyli fotograficznego rzemiosła. 

Ostatnio, bardziej niż samo fotografowanie, interesuje mnie manipulacja sfotografowanym obrazem, dająca często malarskie efekty.
Więcej fotografii na instagramie>>