Fotografia jest dla mnie przepustką do innego świata, świata historii i emocji drugiego człowieka. Dzięki niej chociaż w części zaspokajam ciekawość i staram się lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Podczas otrzęsin żaków z fascynacją obserwowałam sinusoidę emocji na twarzach wchodzących w dorosłość młodych ludzi oraz ich reakcję na nieznane. To wszystko w pięknej portugalskiej scenerii w Peniche.

zapraszamy na wystawę

Peniche, październik 2022
autorka

Agnieszka Stangenberg

Uwielbiam obserwować świat; patrzeć jak w różnych jego zakątkach zaczyna i kończy się dzień; czy mieszkańcy witają się poprzez podanie dłoni czy też przez muśnięcie policzków, co jest dla nich ważne, jak się modlą, czym pachną, czy są głośni i mówią gestykulując, czy też emanują ciszą. Przyglądam się im i buduję opowieść o ich świecie. A dopełnieniem tej opowieści jest fotografia – uchwycenie w obiektywie prawdziwych emocji, ciepłego dotyku, blasku w oku, uśmiechu. Jesteśmy tak różni, a jednak tak do siebie podobni. Miałam wielkie szczęście na swej drodze spotkać wspaniałych fotografów, którzy pokazali mi jak z czułością patrzeć na świat. Więcej moich zdjęć znajdziesz na stronie stepstotravel.com.