Defilada

Projekt How to Rejuvenate an Eagle. Katowice, 15 sierpnia 2019 r.
Defilada „Wierni Polsce” w dniu Święta Wojska Polskiego, z okazji 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. https://lachadam.com

Adam Lach: Fotoreporter, dokumentalista, twórca wizualny. Publikuje swoje zdjęcia w „The New York Times”, „Le Monde”, “The Guardian”, „Die Zeit”, „GEO”, „Newsweek”. Laureat kilkunastu konkursów fotografii, w tym nagrody Picture of the Year, International Photography Awards, i dwóch grand prix Grand Press Photo. Członek jury konkursów fotograficznych, m.in. Grand Press Photo i Nagrody im. Krzysztofa Millera. Autor trzech książek fotograficznych: „Stigma”, nagrodzonej w konkursie International Photography Award, „Neverland”, wybranej do autorskiej kolekcji książek fotograficznych Martina Parra prezentowanych w Tate Gallery oraz „Rewizje” nominowanej do tytułu Photobook of the Year 2020 w konkursach Aperture Foundantion i Paris Photo oraz Les Rencontres d’Arles de la Photographie.
Jego fotografia zatytułowana Wolność została ogłoszona Ikoną Trzydziestolecia – symbolem trzech dekad przemian w Polsce – w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Press Club Polska pod patronatem International Association of Press Clubs (IAPC). Jego prace były prezentowane na wielu prestiżowych wystawach, m.in. w Paryżu podczas festiwalu La Quatriéme Image, na Biennale Sztuki w Pradze, Uniwersytecie Harvarda w Cambridge, a w 2022 r. na największej w historii wystawie współczesnej polskiej fotografii w Berlinie. W latach 2010-2012 wykładał dwa przedmioty („Fotografia Prasowa” i „Fotoreportaż i Nowe Media” ) w Instytucie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W 2021 nominowany do Paszportów Polityki w kategorii Sztuki Wizualne jako członek kolektywu Archiwum Protestów Publicznych.

zapraszamy na wystawę