Fotografia wykonana podczas obchodów Świąt Wielkanocnych w Trapani na Sycylii w czasie jednej z najciekawszych procesji w Europie, zaczynającej się w Wielki Piątek i trwającej do południa w Wielką Sobotę. Dwadzieścia platform całą dobę przemierza stare miasto gromadząc tłumy miejscowych i ciekawskich przyjezdnych.

To zdjęcie uświadamia mi jak niezwykła jest fotografia. Pozwala zatrzymać w kadrze tę jedną chwilę, to jedno ułożenie wszystkich elementów obrazu, które nigdy się już nie powtórzy. Nawet jeśli wrócimy w to samo miejsce, w podobnym czasie, o tej samej porze dnia, to i tak wszystko będzie już trochę inne. Dlatego warto łapać te niezwykłe momenty i utrwalać je w formie cyfrowej, a te najbardziej niezwykłe – przenosić na papier.

zapraszamy na wystawę

Wielkanocna procesja, Trapani, Włochy, 2016 r.
autor

Krzysztof Przybylski

Aparat towarzyszy mi od bardzo dawna – pierwszy, który pamiętam, to Start, średnioformatowy aparat naświetlający negatywy w formacie 6×6. Ale dopiero 5 lat później, z Zenitem, sam rozpocząłem wywoływanie zdjęć. Od 2010 używam aparatów cyfrowych. Wówczas też poznałem Tomasza Tomaszewskiego, później trafiłem do jego Akademii Fotografii, uczestniczyłem w warsztatach Ernesto Bazana, zaprzyjaźniłem się z Pokochaj Fotografię… Szukam do dziś i mam nadzieję, że to poszukiwanie zajmie mi jeszcze trochę czasu. To ciągłe zadziwienie światem, ludźmi, przyrodą, światłem i cieniem ciągle pcha do nowych przygód i w nowe miejsca, z których każde jest na swój sposób niezwykłe. Więcej na stronie www.photokp.eu